Ölüdeniz Kiralık Villalar

13 adet kiralık villa bulundu
Denize Yakın Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Denize Yakın Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Denize Yakın Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Denize Yakın Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Denize Yakın Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Denize Yakın Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Kalabalık Aileler İçin Kiralık Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Ekonomik Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Kalabalık Aileler İçin Kiralık Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon

Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla ilimize bağlı olan Fethiye ilçesinin göz bebeklerinden olan Ölüdeniz, hem yaz tatili için hem de ekstrem sporlar için ev sahipliği yapıyor. Dört mevsim turizme açık olan Ölüdeniz bölgesi; Kabak Koyu, Likya Yolu ve Kelebekler Vadisi’ne yakın olmasıyla da çok sık tercih edilen turizm beldelerinden olmasını sağlıyor.

Ölüdeniz, 2006 yılında “Dünyanın En Güzel Kumsalı” seçilmiştir. Adından da anlaşılacağı gibi dalgasız ve çarşaf gibi bir denize sahip olan Ölüdeniz, hem yerli hem de yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. Ölüdeniz bölgesinde apayrı tarihi kalıntılar ve doğal koylarla karşılaşabilirsiniz. Mavi Bayrak sahibi olması Ölüdeniz ’in denizinin temiz ve güvenli olduğunun göstergesidir.

Ölüdeniz bölgesi, lagün oluşumdan meydana geldiği için bazı zamanlarda fırtınalı olsa da Akdeniz iklimine sahip olması nedeniyle yılın genelinde sıcaktır. Akdeniz, Seydikemer ve Dalaman tarafından çevrili olan Ölüdeniz, Tekke Yarımadası’nda yer almaktadır. Ölüdeniz Lagünü’ne ulaşmak isteyen gezginlerimiz için de plajdan 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Her türlü konaklama imkânı ve her bütçeye uygun tesisleriyle sizlere çok geniş bir katalog sunuyor. Bungee jumping, dalış ve yamaç paraşütü gibi ekstrem sporlara ev sahipliği yapan Ölüdeniz’de eşsiz deneyimler yaşamanız mümkündür. Ayrıca Likya Yolu’na olan yakınlığı sayesinde, muhteşem gün batımı manzarasını izlemek için Likya Yolu’na çıkabilirsiniz.

Ölüdeniz’e Ulaşım Nasıl sağlanır?

Fethiye merkeze 12 km uzaklıktadır ve Fethiye merkezden kalkan minibüsler ile en fazla 30 dakikalık yolculuk sonrasında kendinizi Ölüdeniz’e bulabilirsiniz. Dalaman havalimanına uzaklığı 55 km’dir ve buradan özel transfer ya da toplu taşıma araçlarıyla Ölüdeniz’e ulaşabilirsiniz.

Ölüdeniz’in Vazgeçilmez Lezzetleri

 1. Bulgurlu Domates Aşı
 2. Arabaşı
 3. Et Kapama
 4. Döndürme
 5. Otlu Gözleme
 6. Tuzlu Levrek ve Ekşili Balık
 7. Sündürme
 8. Leğen Böreği
 9. Muğla’nın eşsiz lezzetlerinden olan “çökertme kebabı”
 10. Keşkek
 11. Kabak Çiçeği Dolması
 12. Tarhana Çorbası
 13. Börülce Ekşilemesi

Ölüdeniz‘de Günübirlik Tur Rotaları ve Ölüdeniz’de Yapılabilecek Aktiviteler

Fethiye Salı Pazarı – Kayaköy Turu

- Babadağ Yamaç Paraşütü

- Kayaköy ATV Safari Turu

- Ölüdeniz Kayaköy At Safari Turu

- Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Günlük Tekne Turu

Ölüdeniz’de Gezilecek Yerler ve Sevilen Plajlar

1978’den beri korunmakta olan Ölüdeniz Tabiat Parkı, endemik bitki türleri ve hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Ölüdeniz’de yemyeşil doğası ve çarşaf gibi görünen masmavi deniziyle görsel bir şölen ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Belcekız Plajı: Uzun kumsalları ve turkuaz rengi deniziyle Ölüdeniz’in en popüler yerlerinden biridir ve Fethiye merkeze 12 km uzaklıkta yer alır. Belcekız Plajı hem etraftaki koylara düzenlenen gezi turlarının kalkış noktası hem de yamaç paraşütlerinin iniş pistidir. Kumburnu’nun ayırdığı bir parça olan Belcekız Plajı’nın denizi sığ, temiz ve az taşlıdır. Dalış sporuyla ilgilenen tatilcilerimiz için de ilk tercih noktalarından biri de Belcekız Plajı’dır. Bir tarafında Babadağ yer alır ve eşsiz deniziyle güzel bir manzarayı tatilcilere sunar.

Kumburnu Plajı: Fethiye’ye 15 km uzaklıkta olan bu plaj, eşsiz manzarası ve durgun deniziyle çok sık tercih edilen bir halk plajıdır. Ölüdeniz Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Lagün oluşumunun bitiminde yer alan bu plajın denizi sakin ve temizdir. Su sporlarıyla ilgilenen tatilcilerimizin çok sık tercih ettiği bir plajdır. Bu plaj ikiye ayrılmış bir deniz şekliyle karşınıza çıkıyor; bir tarafı çok dalgalı bir denizken diğer tarafı durgun bir deniz. Turkuaz rengi denizi ve bembeyaz kumsalıyla göz boyayıcı bir güzelliği vardır.

Ölüdeniz Milli Parkı: Lagünden çıkan kaynak suları ve gel-git olayları sayesinde yıl boyunca temiz kalıyor ve bölgedeki diğer plajlara göre daha az tuzlu oluyor. Lagün, tarihler boyunca bir cennet olarak nitelendirilmiştir ve günümüzde de cennet olarak anılmaya devam etmektedir.

Kelebekler Vadisi: Fethiye merkeze 25 km uzaklıkta olan ve M.Ö. 4. yüzyıla dayanan tarihe sahip olan Kelebekler Vadisi, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 1995 yılında 1. Derece Doğal Ait Alanı ilan edilen Kelebekler vadisi, Kaptan Kelebeği de dahil olmak üzere çok fazla çeşitte kelebeği burada görmeniz mümkündür. Bu kelebek çeşitliliğinin yanında bu vadide görkemli bir şelale ve muhteşem bir manzaraya tanık olabilirsiniz. Vadinin etrafı kayalıklarla kapalı olduğu için tekne ile ulaşım dışında hiçbir ulaşım yolu bulunmamaktadır. Tek dezavantajı, denizinin taşlı olması olsa da mutlaka görmeniz gereken bir vadidir.

Saklıkent Kanyonu: Antalya ve Muğla arasında yer alan, 18 kilometre uzunluğunda ve 200 metre derinliğinde olan bu kanyon görmeniz gereken bir başka yerdir. 200 metrelik derinliğine, suyun aşındırdığı kalkerli yapısı sayesinde sahip olmuştur. Günübirlik jeep safari etkinlikleriyle bu kanyona ulaşabilirsiniz ve burada rafting yapabilirsiniz.

- Kıdrak Koyu: Ölüdeniz Plajı’na 1-2 kilometre uzaklıkta olan bu koy, kampçılar için favori noktalardan biridir. Ölüdeniz Tabiat Parkı sınırları içerinde yer alır ve hem turkuaz rengi denizinde yüzmek isteyen tatilcilere hem de muhteşem çam ağaçlarıyla çevrili alanda piknik yapmak isteyen tatilcilere imkân sağlıyor.

- Kabak Koyu: Ölüdeniz’e yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan ve Likya Yolu üzerinde bulunan bu koy yıllardır koruma altındadır ve sit alanı olarak ilan edilmiştir. Bu yüzden burada doğal ve tarihi kalıntılara rastlamanız çok yüksektir. Kabak Koyu sizlere doğa ile iç içe, huzurlu bir tatil imkanı sunacaktır.

Gemile Adası, Plajı ve Koyu: Yıllar önce meydana gelen deprem sonrasında kıyıdaki kalıntıların çoğu sular altında kalmıştır. Bizans ve erken Hristiyanlık Dönemi’ne dayanan tarihi kalıntıları barındıran kilise de bu adada yer almaktadır.  Gemile adasında bulunan plaja, Belcekız Plajı’ndan kalkan tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz. Doğal sit alanı olan bu plaj, açık hava müzesi olarak kabul edilmektedir.

Cennet Koyu (Balartı): İnce deniz kumuna sahip olan bu koyun denizi sığ ve soğuktur. Bu koya deniz yolu dışında hiçbir ulaşım yolu bulunmamaktadır. Kabak Koyu’ndan ve Kelebekler Vadisi’nden düzenlenen tekne turlarıyla Cennet Koyu’na ulaşabilirsiniz. Koyun ön tarafında turkuaz renginde tertemiz deniz ve arkasında bir seri dizili çam ağacı yer alır ve eşsiz bir manzarayı sizlere sunar.

Soğuk Su Koyu: Gemile Koyu’na yakın bir noktada yer alır. El değmemiş kayalıklar arasından akan buz gibi suyuyla meşhurdur. Araç ile ulaşım yolu yoktur ancak Kayaköy üzerinden yürüyerek ve deniz üzerinden ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Likya Yolu: 3 bin yıllık ticari geçmişi olan bu yol, dünyanın en uzun yürüyüş yollarındandır. Likya Yolu’nda hem denize girme fırsatı yakalarken hem de macera sporlarını seven gezginler için yüksek dağlara çıkma fırsatı yakalayabilirsiniz.

- Camel Plajı: Doğal halini koruyan bu plaja sadece deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Çevresindeki doğal güzellikler içerisinde size huzurlu ve sakin bir tatil imkanı sunmaktadır. Denizi sığ ve taşlıdır.

Darboğaz: Babadağ ve Gemile Adası’nın eşsiz manzaralarına sahiptir ve karadan ulaşımı olmadığı için doğal güzelliklerini korumayı başarabilmiştir.  Kayalık alanlar içerisine gizlenmiştir ve sakin, huzurlu bir tatil isteyen tatilcilerin tercihidir.

Kayaköy: Likya Uygarlığı’nın yerleşim yerine kurulan bir Rum köyüdür. Rum köyü olmadan önce ticaret hayatı çok gelişmiş bir kentmiş. 1923’de Selanik çevresinden gelen bazı Türkler burada yaşam alanı kurmuşlardır. Günümüzde komple koruma altına alınmıştır ve yerleşimin çok az olmasından kaynaklı ‘hayalet kent’ olarak bilinmektedir.

- Hisarönü: İlçe merkezine 4 km uzaklıktadır ve çam ormanları tarafından çevrelenmiştir. Bölgece alışveriş, yeme içme ve gece hayatı için bir çok mekan bulunmaktadır. Hem yabancı hem de yerli turistlerin gözde mekanlarındandır.

Şövalye Adası: Adını Rodos Şövalyelerinden almıştır ve bu adayı zamanında bir üs olarak kullanmışlardır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve çoğu uygarlık için savunma kalesi olmuştur.

Ölüdeniz‘de Yapılabilecek Aktiviteler

- Ilıman ve durgun sularıyla meşhur olan Ölüdeniz ‘de yapılabilecek ilk aktivite yüzme ve tekne turlarına katılmaktır. Ölüdeniz ‘de yer alan eşsiz plajlar ve koylarda hem yürümek hem de denize girmek bambaşka bir deneyim olacaktır. Tekne turlarıyla ‘Mavi Mağara’yı ziyaret ederseniz masmavi denizin yemyeşil doğayla oluşturduğu eşsiz manzaraya tanık olabilirsiniz.

- Fethiye ile Antalya arasında tarihi bir tur atmak için Likya Yolu’nda yürüyüş yapabilirsiniz.

- Ardından Ölüdeniz denilince akla gelen bir diğer aktivite ise yaklaşık 2000 metrelik bir yüksekliği olan Babadağ’da manzaraya karşı yamaç paraşütü yapmaktır. Ayrıca jeep safarilere katılabilirsiniz. Saklıkent Kanyonu’nda rafting yapma imkanı bulabilirsiniz.

- Ölüdeniz bölgesinin macera sporlarına da elverişli olduğunu unutmamalısınız.

- Bir diğer popüler aktivite ise Ölüdeniz ‘in el değmemiş doğal güzellikleri arasında doğa gezisi yapmak olacaktır. Bunun için ilk durağınız Kelebekler Vadisi olabilir.

- Ölüdeniz Çarşısı’nda hem gezebilir hem de hediyelik eşyalar almak için fırsat yakalayabilirsiniz.

- Ölüdeniz ‘in durgun sularında su sporları yapmak için fırsat bulabilirsiniz. Su altı dünyası çok zengin olan Ölüdeniz ‘de tüplü dalış turları düzenlenmektedir.

Ölüdeniz Kiralık Villa Seçenekleri

Yıl boyu yoğun bir ilgi gören ve binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahibi yapan Fethiye’nin en çok sevilen bölgelerinden bir tanesi olan Ölüdeniz’e, dolu dolu bir tatil yaparken, aynı zamanda sadece size özel bir alanda güzel bir konaklama yapabilirsiniz. Ölüdeniz özel havuzlu kiralık villalar sayesinde kendinizi evinizdeymiş gibi rahat ve özgür hissedebilirsiniz. Ölüdeniz merkeze yakın kiralık villalarda konaklayarak ulaşım sorunu yaşamadan dilediğiniz yere kolayca ulaşım sağlayabilir, gün içerisinde aktivitelere katıldıktan sonra, size özel yüzme havuzunun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Devamını Oku
Whatsapp Destek