Patara Kiralık Villalar

71 adet kiralık villa bulundu
Muhafazakar Villa
₺18,949 - ₺47,999
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Balayı Villası
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Muhafazakar Villa
₺21,497 - ₺59,500
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Muhafazakar Villa
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Muhafazakar Villa
₺28,000 - ₺61,999
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Balayı Villası
₺0 - ₺0
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Ekonomik Villa
₺20,944 - ₺59,948
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Muhafazakar Villa
₺21,994 - ₺59,997
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Balayı Villası
₺14,945 - ₺33,950
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Muhafazakar Villa
₺14,945 - ₺42,945
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon
Muhafazakar Villa
₺14,000 - ₺59,500
Aralığında Haftalık Fiyatlar
Müsaitlik & Rezervasyon

Anadolu uygarlıklarından bir tanesi olan Likya’nın en önemli limanlarından birisi olan Patara; tertemiz doğası ve sakin yaşam alanı ile en sevilen tatil bölgelerinden bir tanesidir. Çölü anımsatan kumları, yemyeşil çam ormanları ve masmavi denizi ile 15 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridi bulunan bölge, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. 

Akdeniz Bölgesi’nin en uzun sahil şeridine sahip olan Patara; konum olarak Antalya’nın Kaş ilçesinin Gelemiş Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölge tarihi önemi açısından koruma altına alınmış,  bu nedenle betonarme yapı inşa edilmesi yasaklanmıştır. 

Kaş ve Kalkan gibi turizm bölgelerine yakın olması sebebiyle oldukça ilgi gören Patara; Antik Kenti, caretta carettaları, çölü anımsatan kumları ile dikkat çekmektedir. Bölgeye gelenlerin konaklama için en çok tercih ettiği seçenek; Patara kiralık villalar olmaktadır. 

Antalya Patara Kiralık Villa Seçenekleri

Arkadaş grubunuz ya da aileniz ile birlikte yapacağınız keyifli bir tatil için; kiralık patara villaları en uygun seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Bölgenin en güzel manzarasına hâkim olan özel havuzlu kiralık villalar ile kendi evinizin konforunda rahat ve kaliteli bir konaklama geçirebilirsiniz.

Patara özel havuzlu kiralık villa seçenekleri sayesinde kimseyle ortak bir alan kullanmak zorunda kalmadan, sadece size ait olan bir alanda izole bir tatil geçirebilirsiniz. Zaman yönetiminin sadece size ait olduğu kiralık villalar da dilediğiniz saatte havuzun ve güneşin tadını soyasıya çıkarabilirsiniz. 

Patara Kiralık Balayı Villaları

Sakin yaşamı, temiz doğası ve tarihi yapıları ile bilinen Patara; son yıllarda en çok balayı tatili için tercih edilmektedir. Yeni evli çiftler; Patara’nın masmavi denizi ve otantik atmosferi eşliğinde huzur dolu bir balayı tatili geçirmektedirler.

Patara kiralık balayı villaları; özel havuzu ve jakuzisi bulunan, muhafazakâr yapılardır. Patara muhafazakâr kiralık villalar sayesinde kalabalıktan ve meraklı gözlerden uzakta, sakin, sessiz bir tatil dönemi geçirebilmeniz mümkündür. Kiralık villaların tümünde havuz temizliği her gün villa sorumlusu tarafından yapılmakta ve havuz suyu klorlanmaktadır. Bu sayede enfeksiyon kapma riski olmadan, gönül rahatlığı ile dilediğiniz kadar havuzu kullanabilirsiniz. 

Sabah erken saatlerde kendinize ait bahçede gün doğumunun muhteşem manzarasına tanıklık edebilir, kuş cıvıltıları eşliğinde keyifli bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Ardından güneşin en tepede olduğu öğlen saatlerinde serin havuz keyfini yaşayıp, kalan saatlerinde Patara Plajını ya da Patara Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Patara Kiralık Villa Fiyatları

Patara villa kiralık seçeneklerinin büyük bir çoğunluğunu balayı villaları oluşturmaktadır. Genellikle balayı çiftleri ve çekirdek ailelerin tercih ettiği Patara kiralık villaların fiyatları villanın taşıdığı özelliklere ve seçtiğiniz aya göre değişiklik göstermektedir. Yani kısacası, Patara kiralık villa fiyatları sizin ihtiyaçlarınızla orantılı olarak değişmektedir. 

Patara’da ekonomik villa tatili yapmak isterseniz; yılın ilk aylarında erken rezervasyon fırsatlarından yaralanabilirsiniz. Patara yaz sezonu boyunca yoğun ilgi gördüğü için son dakikada müsait bir villa bulmak pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle tatil planlarınızı erkenden yapmanız, size büyük bir avantaj sağlayacaktır. 

Patara’da Gezilecek Yerler

Doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi dokuları ile de adını sıkça duyuran Patara’da tatil boyunca gezebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Patara tatiliniz boyunca Patara’nın en sevilen yerleri arasında küçük bir keşfe çıkabilir kalan zamanlarınızda özel havuzlu kiralık villanızın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Patara Plajı

Akdeniz Bölgesi’nin en sevilen plajlarından bir tanesi olan Patara Plajı, yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda bulunmaktadır. Türkiye’nin en uzun plajı olma özelliğini taşıyan plaj, çölleri anımsatan kumları ile bilinmektedir. Plaj bir çok Yeşilçam filmlerinde sahne olarak kullanılmıştır. Caretta Caretta olarak bilinen deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan plaj, koruma altındadır. 

Patara Antik Kenti

Kalkan ve Fethiye arasında yer alan Patara; eski çağlarda Likyalılar için en önemli bölgelerden bir tanesi olmuştur. Likyalıların en değerli limanı olma özelliğini taşıyan Patara; şimdilerde tarihi kalıntıları ile geçmişten günümüze ışık olmaktadır. Patara tatiliniz süresinde mutlaka zaman ayırıp, Patara Antik Kenti’ni ziyaret etmelisiniz. 

Kaputaş Plajı

Kanyon ağzı plajı olma özelliği taşıyan Kaputaş Plajı, yine Akdeniz’in en sevilen plajlarından bir tanesidir. Soğuk ve serin suyu olan Kaputaj Plajı’nda yazın sıcak günlerinde serinleyebilir ve plajın güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Noel Baba Kilisesi

Patara’da doğmuş ve büyümüş olan Aziz Nikolas, tüm hayatını yardıma muhtaç insanları ve çocuklara yardım etmekle geçirmiştir. Bölge halkı tarafından kendisine Noel Baba unvanı verilmiş ve herkes kendisini bu isimle anar olmuştur. Aziz Nikolas vefat ettikten sonra adını yaşatabilmek için Noel Baba Kilisesi yaptırılmıştır. Kilise özellikle yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. 

Xanthos Antik Kenti

Likyalıların dini ve idari merkezi olarak bilinen Xanthos Antik Kenti, uygarlığın en büyük yerleşim yeri olma özelliği taşımaktadır. Birçok savaşa tanıklık etmiş olan bölgede, günümüze kadar bozulmadan gelen birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. 

Letoon Antik Kenti

Kalkan ve Fethiye arasında bulunan Letoon Antik Kenti, mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Antik dönemde dini merkez olarak kullanılan kentte birçok önemli kalıntı bulunmakta olup, yan yana bulunan üç ayrı tapınak bunlardan bir tanesidir. 

Devamını Oku
Whatsapp Destek