Güvenilir Bir Villa Kiralama Firması Seçimi Neden Önemlidir?

img
Güncel Makaleler
20 Mart 2024

Villa turizmi; her geçen yıl adını daha çok duyuran ve popüler hale gelen bir tatil seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz tatili için özel havuzlu kiralık villa arayanlar için güvenilir bir villa kiralama firması bulmak son derece önemlidir. 

Tatil planı yapmak, yılda bir kez olsun kısa süreliğine tatile çıkmak, hemen hemen hepimizin tüm yorgunluğunu ve iş stresini üzerinden almakta ve bir kaç günlüğüne de olsa yoğun tempomuzdan uzaklaşmamızı sağlamaktadır. Tatilin ilk adımı rahat konaklayabileceğimiz ve dinlenebileceğimiz bir konaklama yeri bulmaktır. Tatil planı ilk aklımıza düştüğünde hemen konaklama yerleri araştırmaya başlar ve bize en uygun olan yeri seçmek için uzun uzun araştırmalar yaparız. 

En çok tercih edilen konaklama tipinden birisi olan kiralık villalar; sundukları çeşitli imkanlar ile sizlere huzur dolu bir tatil sunmayı amaçlamaktadır. Özel havuzlu ve jakuzili olan kiralık villalar; sizlere sevdikleriniz ile birlikte kalabalıktan uzak bir tatil imkanı sunmaktadır. Yazlık kiralık villalarda konakladığınız süre boyunca kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hisseder ve bol bol dinlenebilmenin verdiği huzuru derinden hissedersiniz. 

Tabi ki her tatil sürecinde olduğu gibi kiralık villa  tatili planlarken de dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar vardır. Peki kiralık villa tatili rezervasyonu yaparken nelere dikkat etmek gerekir? 

1- TÜRSAB Belgesi Bulunan Resmi Seyahat Acentalarını Tercih Etmelisiniz: Özellikle son yılların trendi haline gelen kiralık villalar, sizlere klasik bir tatilden çok daha fazlasını sunmaktadır. Otel ya da pansiyon konaklamasından tersine sizlere daha özgür bir tatil alanı sunan kiralık villalar için doğru aracıyı seçmeniz çok önemlidir. Havaların ısınması ve yaz mevsiminin yaklaşmasıyla villa arayışına giren kişiler, tatil villasını seçmeye çalışırken güvenilir olmayan şirket ve kişiler ile karşılaşabilmekte ve sonrasında mağduriyet yaşayabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için villa arayışına geçerken ilk yapmanız gereken şey; güvenilir villa kiralama firmalarına ulaşmaktadır. İletişime geçeceğiniz firmanın güvenilir olup olmadığını firmanın TÜRSAB belgesinin olup olmadığını sorgulatarak anlayabilirsiniz. İncelemiş olduğunuz firmanın eğer TÜRSAB belgesi var ise gönül rahatlığı ile iletişime geçebilir ve tatiliniz için villa rezervasyonu yapabilirsiniz. 

2-Villa Yorumlarını Mutlaka İncelemelisiniz: Ailenizle ya da arkadaş grubunuz ile tatil planı yaparken, tercihlerinize ve bütçenize uygun olan villayı bulmanız çok önemlidir. Villa arayışındayken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi ekonomik kiralık villa bulmaya çalışırken sunulan fiyat tekliflerine aldanmaktır. Kiralayacağınız villanın özellikleri ve fiyatı kadar, rezervasyon yapacağınız firmanın bilinirliği ve imajı da büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedende rezervasyon öncesi hem iletişimde olduğunuz firmanın hem de kiralayacağınız villanın yorumlarını ve daha önce konaklayan misafirlerin deneyimlerini incelemeniz gerekmektedir. 

3-Kiralık Villaların Gerçek Fotoğraf ve Videolarının Paylaşıldığından Emin Olun: Kiralık villalar, genel olarak misafirlerin kolayca seçenekleri inceleyebilmesi amacıyla alt kategorilere ayrılmaktadır. Balayı villası, deniz manzaralı kiralık villa, muhafazakar kiralık villa, doğa içerisinde kiralık villa gibi alt seçeneklere ayrılan villaların hepsinin görselleri, konumları, fiyatları ve sunduğu hizmetleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle güvenilir villa kiralama firmasının portföyünde barındırdığı tüm villalar için ayrıntılı olarak bilgileri sunması ve gerçek olan görselleri kullanması gerekmektedir. Rezervasyon öncesi villanın görsellerini detaylıca incelemeniz ve villada olmasını özellikle istediğiniz şeyler varsa bunlar hakkında detaylı bilgi almanız sorunsuz bir tatil yaşamanızı kolaylaştıracaktır. 

4-İletişime Geçeceğiniz Firmanın Mutlaka Bir Web Sitesi Bulunması Gerekmektedir: Hiçbir villa kiralama firması instagram, facebook ya da diğer sosyal platformlar üzerinden sadece mesajlaşarak rezervasyon kabul etmez. Resmi olarak hizmet veren tüm villa kiralama firmalarının hepsinin bir TÜRSAB belgesi, bir ofisi ve kiralık villa ilanlarını listelediği bir web sitesi bulunmaktadır. Web sitesi üzerinden incelediğiniz villalar hakkında iletişim numaraları üzerinden bilgi alabilir ve fiyat sorgulaması yapabilirsiniz. Daha sonrasında rezervasyon yapmak için mutlaka bir rezervasyon formu doldurmalı ve ödeme için mutlaka firmanın kurumsal banka bilgilerini kullanmanız gerekmektedir. 

Uzun yıllardır turizm sektörünün bir çok alanında faaliyet gösteren ve yeterli deneyimi kazandıktan sonra  yılında resmi olarak kurulmuş olan Senin Villan; kurulduğu yıldan bu yana villa kiralama ve villa satışı konularında hizmet vermektedir. TÜRSAB belgeli resmi bir seyahat acentası olan Senin Villan; doğru, güvenilir ve kaliteli hizmet misyonu ile ilerlemekte ve her geçen gün portföyünü genişletmektedir. Müşterilerine doğru hizmeti sunabilmek adına portföyünde sunduğu tüm villaları özenle kontrol etmekte ve seçmektedir. Senin Villan'ın web sayfasında sunmuş olduğu villalar, ziyaretçilerin aradığı villayı kolayca bulabilmesi için temel alt kategorilere ayrılmıştır. Balayı villası, deniz manzaralı villalar, jakuzili villalar, kalabalık aile villası, doğa içerisinde kiralık villalar, kapalı havuzlu kiralık villalar gibi seçenekler arasından zevkinize ve bütçenize uygun olan tatil villasını kolayca bulabilir ve detaylı bilgi için firma ile iletişime geçebilirsiniz. 

Son Yazılar

Whatsapp Destek