Kaş Balayı Villalarında Rüya Gibi Bir Tatil

img
Güncel Makaleler
26 Mayıs 2023

Akdeniz bölgesinde bulunan, Antalya ilimizin popüler tatil bölgelerinden olan Kaş, muhteşem doğasıyla tatilcilerin gözdesi olmayı başarıyor. Antalya’ya 190 km uzaklıkta bulunan ve sakinlik ve huzuruyla ön plana çıkan Kaş beldesinin arnavut kaldırımlı sokakları, sokakları saran begonvil kokusu ve büyüleyici mimariye sahip restoran ve kafeleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Dört mevsim boyunca tatilcilerine ev sahipliği yapan Kaş’ın plajları taşlık alanlardan oluşuyor ve berrak denizi tüplü dalış için çok sık tercih ediliyor.

Karayolu ile ulaşımınızı sağlayabileceğiniz gibi en yakın havalimanı Muğla-Dalaman Havalimanıdır. Dalaman Havalimanından sefer yapan özel araçlarla veya özel transfer araçlarıyla yaklaşık 2-3 saatlik bir yolculuk sonrasında Kaş’a ulaşmanız mümkündür.

Kaş merkezde bulunan Antiphellos Antik Kenti, Karia ve Likya bölgeleri arasında köprü işlevi görüyor. Zamanında bölgede ticaret için önemli bir liman merkezi olarak biliniyor. Likya ve Karia uygarlıklarına ait kent kalıntılarına rastlamanız mümkün. Turizmin kalbi olarak bilinen Kaş, 1980 yılından beri bu özelliğini korumaya devam ediyor. Çayköy, İslamlar ve Üzümlü bölgelerinde faaliyet gösteren şarap üretimi, Kaş’ın en önemli gelir kaynaklarından biri olarak sayılıyor. Saklıkent ve Kıbrıs kanyonları, kamp yapmayı seven misafirlerine ev sahipliği yapıyor.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Xanthos, Aperlai ve Antiphellos antik kentlerine ev sahipli yapan Kaş bölgemizde yapacağınız tatillerinizde bu antik kentleri ziyaret etmenizi de öneririz. Kekova Batık Kenti’ de bölgenin tarihi mirasına önemli bir katkı sunuyor ve buraya yapılan tekne turlarına katılarak gezmeniz mümkündür.

Koruduğu su altı dünyası sayesinde bambaşka balık çeşitleri ve caretta caretta kaplumbağalarına da ev sahipliği yapıyor. Caretta carettaların dünyadaki üreme merkezi olan Kaş’ta bambaşka deneyimler yaşamanız mümkündür.

Meis Adası’na 2.1 km uzaklıkta olan Kaş, tatilcilerine muhteşem bir manzara imkânı tanıyor. Türkiye’nin en uzun plajlarından olan Patara plajına, Kaş’tan günübirlik olarak gidebilirsiniz.

KAŞ’TA GEZİLECEK YERLER

-Simena Antik KentiKaleköy olarak da adlandırılan bu antik kente deniz yoluyla ulaşarak Akdeniz manzarasını izleme fırsatı bulabilirsiniz. Likya dönemine ait kalıntılara ev sahipliği yapan Simena’da, Simena Kalesi’ne çıkarak deniz ve doğanın eşsiz birleşimine şahit olabilirsiniz.

-Saklıkent Kanyonu: Saklıkent Milli Park’ı içerisinde yer alan bu kanyonu gezerken yamaçtan akan soğuk sular ile yerde kaynayan suların birleşimini şahit olabilirsiniz.

-Patara Antik Kenti: Gelemiş Köyü’nde yer alan antik kenti gezerken Patara plajına da uğrayabilirsiniz.

-Kekova Batık Şehir: Kaş ile Demre arasında yer alan Kekova bölgesinde Likya dönemine ait kalıntılarla karşılaşmanız mümkündür.

-Mavi Mağara: Meis limanından yapılan tekne turlarıyla ulaşabileceğiniz bu mağara, büyüleyici bir doğa harikası olarak karşınıza çıkıyor.

-Kaputaj Plajı: Sahip olduğu eşsiz kanyon manzarasıyla sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz bu plaj, doğal yapısı ve denizinin berraklığıyla tatilinize renk katacaktır.

Letoon Antik Kenti: Leto’ya adanmış bir tapınak olan bu antik kent Likyalıların dini merkezidir. Burada yer alan Antik Tiyatroyu gezerken Likya dönemine ait kalıntılarla karşılaşabilirsiniz.

KAŞ’IN BÜYÜLEYİCİ ETKİSİYLE BALAYI TATİLİ

Kaş beldesinde tatil yapmak isteyenler için birçok konaklama imkânı bulunuyor. Bunların arasında kiralık villalar da yer alıyor.

Dört mevsim boyunca konaklama fırsatı sunan Kaş ilçesinde bulunan kaş kiralık balayı villaları ile hayal ettiğiniz balayı tatilini yakalamanız mümkündür. Yeni evli çiftlerimiz, yaşadıkları yoğun stresli düğün sürecini atlatmaları için güzel bir tatile ihtiyaç duyarlar.  İhtiyaç duyduğunuz bu tatili kiralık balayı villalarımızda yapma imkânını Kaş ilimizde de yakalayabilirsiniz.

Kaş ilçesinin eşsiz doğa ve deniz manzarasına sahip villalarda yapacağınız balayı tatiliniz süresinde, size ait özel havuzu ve ev ortamıyla kendi konfor alanınızı yakalayabilirsiniz. Villa seçenekleri içerisinde yer alan jakuzi, sauna, ısıtmalı havuz gibi ek hizmetlerden de yararlanabileceğiniz gibi denizin de tadını çıkartmak isterseniz denize yakın villalarımızı tercih edebilirsiniz.

Doğru lokasyon ve villa seçimi, hayal ettiğiniz balayı tatili için en önemli noktadır. Ardından bütçe belirlemesini yaptıktan sonra doğru villanızı seçebilirsiniz. Aile olmanızın ilk günlerinde yapacağınız balayı tatilinde, baş başa kalabileceğiniz, konfor alanınızı koruyabileceğiniz bir villa seçmenizin yanında ek olarak neler yapmak isteyeceğinizi de önceden düşünüp buna göre bir villa seçmenizi öneririz.

Kaş bölgemizde yapacağınız villa tatilinize ek olarak gezi turlarına da katılabilirsiniz ve balayı tatilinize farklı bir renk katabilirsiniz. Akşamları romantik bir akşam yemeği için bir restorana çıkabilirsiniz veya baş başa akşam yürüyüşlerini Kaş’ın Arnavut kaldırımlı ve begonvil kokulu sokaklarında yapabilirsiniz. Villanızın size sunduğu eşsiz manzara karşısında, kendi hazırladığınız yemekle de güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

Düğün yorgunluğu ve stresini atmak için planladığınız balayı tatilinizde dış dünyayla olan bağlantınızı kesmek ve gözlerden uzak bir tatil yapmak isterseniz muhafazakâr villalara da göz atabilirsiniz.

Son Yazılar

Whatsapp Destek